Rezidence Dalejská

Luxusní bytový dům

14 bytů

o projektu

Projekt Rezidence Dalejská se nachází na specifickém pozemku, který je na západní straně vymezen Dalejským potokem a na východní straně skalnatým terénním zlomem. Jedná se o novostavbu bytového domu se 14 byty. Záměrem projektu bylo nalézt citlivé architektonické řešení v návaznosti na specifický přírodní charakter pozemku. Tomu odpovídá hmotové řešení, kdy je objekt ztvárněn členitými hmotami nepůsobícími dominantním dojmem. Celý projekt byl navržen tak, aby maximálně zajišťoval komfort budoucím uživatelům. V objektu nechybí technická místnost, kočárkárna, sklepní prostory a výtah. Parkování je zajištěno na pozemku. Projekt novostavby bytového domu Dalejská je situován při ulici Dalejská, Praha 5 - Řeporyje.

Pohled na objekt

Řeporyje

Dopravní spojení

V místě projektu je stanice autobusu MHD (3 min. chůze) se spojením na metro Stodůlky, Luka nebo Nové Butovice. Výhodné je také spojení prostřednictvím železniční stanice Praha – Řeporyje s Prahou nebo Berounem. Napojení na Pražský okruh je přínosem pro ty, kteří preferují vlastní automobilovou přepravu mimo centrum města.

Pohled na objekt

Bytů k dispozici

Metrů na autobus

Minut na Stodůlky

K nastěhování

Občanská vybavenost

Praha Řeporyje disponuje dobrou občanskou vybaveností, která zajistí vaše každodenní potřeby. Naleznete zde školy, školky, poštu, lékárnu, zdravotnické zařízení, policii, možnosti pro sportovní vyžití a nákupy. V těsné blízkosti naleznete supermarket Billa a Makro, pro větší nákupy obchody na Zličíně – Nákupní centrum Metropole, Globus, Tesco a Shopping Park Zličín.

Relaxace a sport

Blízkost Prokopského údolí, chráněné přírodní památky, nabízí možnost pěkných procházek a řady cykloturistických tras. Nedaleko jsou zajímavé lokality jako lom Požáry a Mušlovka, které jsou významné z geologického hlediska. Při procházce podél Dalejského potoka můžete při troše štěstí najít zkameněliny živočichů z dob dávno minulých. Velmi významnou stavbou je zde kostel svatých Petra a Pavla, který je jeden z nejstarších na území Čech. Původně románská stavba má dnes gotickou podobu. V severozápadní části území Řeporyj je skanzen Řepora.

Historie a bydlení v Praze – Řeporyjích

Městys Řeporyje se nachází při západní hranici Prahy na samém konci Prokopského údolí s rozlohou téměř 1000 hektarů. První zmínky o obci pocházejí z počátku 12. století. Podle pověstí vznikla kolem cisteriánského kláštera, jehož mnišky sbíraly kořen léčivé rostliny – řepíku. Od řepo-ryjců tedy pochází název Řeporyje. Největšího rozmachu se Řeporyje dočkaly na konci 19. století, kdy byla dokončena železniční trať Praha – Most a Praha – Beroun. Byly zde otevřeny vápencové lomy, postavena pec na pálení vápna a kruhové cihelny.