Nahoru

Rezidence Dalejská - Nyní v prodeji

O projektu

Projekt bytového domu Dalejská se nachází na specifickém pozemku, který je na západní straně vymezen Dalejským potokem a na východní straně skalnatým terénním zlomem. Jedná se o novostavbu bytového domu se 14 byty. Záměrem projektu bylo nalézt citlivé architektonické řešení v návaznosti na specifický přírodní charakter pozemku. Tomu odpovídá hmotové řešení, kdy je objekt ztvárněn členitými hmotami nepůsobícími dominantním dojmem. Celý projekt byl navržen tak, aby maximálně zajišťoval komfort budoucím uživatelům. V objektu nechybí technická místnost, kočárkárna, sklepní prostory a výtah. Parkování je zajištěno na pozemku.

 

Adresa projektu

Projekt novostavby bytového domu Dalejská je situován při ulici Dalejská, Praha 5 – Řeporyje.

 

Dopravní spojení

V místě projektu je stanice autobusu MHD (3 min. chůze) se spojením na metro Stodůlky, Luka nebo Nové Butovice. Výhodné je také spojení prostřednictvím železniční stanice Praha – Řeporyje s Prahou nebo Berounem. Napojení na Pražský okruh je přínosem pro ty, kteří preferují vlastní automobilovou přepravu mimo centrum města.

 

Občanská vybavenost

Praha Řeporyje disponuje dobrou občanskou vybaveností, která zajistí vaše každodenní potřeby. Naleznete zde školy, školky, poštu, lékárnu, zdravotnické zařízení, policii, možnosti pro sportovní vyžití a nákupy. V těsné blízkosti naleznete supermarket Billa a Makro, pro větší nákupy obchody na Zličíně – Nákupní centrum Metropole, Globus, Tesco a Shopping Park Zličín.

 

Relaxace a sport

Blízkost Prokopského údolí, chráněné přírodní památky, nabízí možnost pěkných procházek a řady cykloturistických tras. Nedaleko jsou zajímavé lokality jako lom Požáry a Mušlovka, které jsou významné z geologického hlediska. Při procházce podél Dalejského potoka můžete při troše štěstí najít zkameněliny živočichů z dob dávno minulých. Velmi významnou stavbou je zde kostel svatých Petra a Pavla, který je jeden z nejstarších na území Čech. Původně románská stavba má dnes gotickou podobu. V severozápadní části území Řeporyj je skanzen Řepora.
Místnímu sportovnímu vyžití slouží sokolovna, tenisové kurty a fotbalový stadion. Východně od Ořešské ulice je také hřiště TJ Sokol Řeporyje.

 

Historie a bydlení v Praze – Řeporyjích

Městys Řeporyje se nachází při západní hranici Prahy na samém konci Prokopského údolí s rozlohou téměř 1000 hektarů. První zmínky o obci pocházejí z počátku 12. století. Podle pověstí vznikla kolem cisteriánského kláštera, jehož mnišky sbíraly kořen léčivé rostliny – řepíku. Od řepo-ryjců tedy pochází název Řeporyje. Největšího rozmachu se Řeporyje dočkaly na konci 19. století, kdy byla dokončena železniční trať Praha – Most a Praha – Beroun. Byly zde otevřeny vápencové lomy, postavena pec na pálení vápna a kruhové cihelny.
V roce 1892 byla v obci vybudována první škola, a protože počet dětí rychle vzrůstal, byla po 2. světové válce postavena alespoň provizorní dřevěná budova sloužící jako měšťanská škola a v roce 1984 byla postavena škola nová.

Po roce 1989 začalo v Řeporyjích fungovat na 60 větších či menších firem a obchodů.

 

Mapa

 

Mám zájem o to, aby mě makléř kontaktoval. Vyplňte prosím formulář níže.

    (c) 2019 ARKADE Bau s.r.o.
    Přivedla k životu ZORA solutions s.r.o.